tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

Firebird vs SQL Server CE – MS Fest 2011

19 Nov 2011 Presentations & Speaking

Rok se s rokem sešel a koná se další MS Fest. Tentokrát nabídnu něco alternativního. Podíváme se na databázový stroj Firebird. A protože Firebird nabízí i Embedded verzi, kterážto je velmi zajímavá, porovnáme ji i s konkurencí v podobě MS SQL Server CE.

Anotace:

Microsoft SQL Server není jedinou databází, kterou můžete používat z .NETu. Ačkoli nabízí i verzi zdarma a je plně podporován mnoha nástroji ve Visual Studiu, existují i zajímavé alternativy. Firebird může být jednou z nich. Je zdarma, výkonný, přitom nenáročný a malý. Nabízí Embedded verzi, která je (nejen) alternativou k Microsoft SQL Serveru CE. V rámci přednášky si představíme Firebird jako databázový server a ukážeme so základní práci. Nakonec se zaměříme na Embedded verzi, porovnáme možnosti s MS SQL CE 4 a vytvoříme funkční aplikaci.

Více info na ms-fest.cz.

Profile Picture Jiří Činčura is an independent developer focusing on data and business layers, language constructs, parallelism and databases. Specifically Entity Framework, asynchronous and parallel programming, cloud and Azure. He's Microsoft Most Valuable Professional and you can read his articles, guides, tips and tricks at www.tabsoverspaces.com.