tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

Gopas TechEd 2012

2 Apr 2012 1 mins Presentations & Speaking

I letos se koná Gopas TechEd a i letos si budete moci přijít prohlédnout jednoho podivného vývojáře. 😃 Pokud čtete můj blog alespoň více než jednou ročně, víte co mě zajímá. Takže přednášky nebudou o ničem nečekaném.

Zjednodušeně řečeno půjde o Entity Frameworku a async/await oboje o novinkách v .NET 4.5, C# 5 a Visual Studio 11. Anotace (jak já je nesnáším psát):

Entity Framework se stalé vyvíjí podobně jako např. ASP.NET. Možná ne tak virálně jako ASP.NET, nicméně novinek rozhodne není málo. Kromě “povrchu” se kterým každý vývojář pracuje se mění i jádro a rozšiřují se možnosti mapování a využití. V přednášce se podíváme jak na jádro, tj. na novou core funkcionalitu, tak i na novinky “na povrchu”, které se snaží interakci pro vývojáře zpříjemnit.

V posledních letech lze vysledovat dva trendy. Více a více vícejádrových procesorů (nebo více procesorů obecně) a přesun dat do “cloudu”. Především tyto změny staví vývojáře dneška před nové úkoly jak se vypořádat s tímto prostředím, které je pro programovaní odlišné od toho co běžně používáme. Bez ohledu na to jestli jde o desktop, web nebo serverové aplikace. C# nezůstává pozadu a snaží se vývojářům nabídnout nástroje a jazykové konstrukty, které tuto prací zjednoduší. A nejen to…

Detaily a přesný program klasicky na webu.

Profile Picture Jiří Činčura is .NET, C# and Firebird expert. He's focused on data and business layers, language constructs, parallelism, databases and performance. He's Microsoft Most Valuable Professional and frequent speaker. You can read his articles, guides and tips and tricks at www.tabsoverspaces.com.