tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

Microsoft Developer Days & Azure DevOps Bootcamp 2018

5 Nov 2018 Presentations & Speaking

Následující pondělí se koná akce s názvem Microsoft Developer Days & Azure DevOps Bootcamp 2018. Já vám povím něco o Azure CosmosDB jako možnosti jak škálovatelně ukládat a hlavně získávat data. Kromě toho je na konci akce (a samozřejmě i v průběhu) vyhrazen čas na konzultace a “networking”. Máte-li tedy chuť něco prodiskutovat, nezapomeňte dorazit.

Azure CosmosDB je databáze s globálním škálováním a dostupností. Podporuje několik modelů ukládání a konzistence. Má garantovanou dobu odezvy bez ohledu na data. A to vše jako služba v Azure. Wow! Je to opravdu tak přímočaré? Nebo je nadšení třeba krotit? Vysvětlím vám, jak CosmosDB funguje, na co se dá použít a uvidíme jestli je nadšení podloženo daty (třeba i těmi uvnitř DB 😉).

Profile Picture Jiří Činčura is an independent developer focusing on data and business layers, language constructs, parallelism and databases. Specifically Entity Framework, asynchronous and parallel programming, cloud and Azure. He's Microsoft Most Valuable Professional and you can read his articles, guides, tips and tricks at www.tabsoverspaces.com.