tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

Gopas TechEd 2019

10 Apr 2019 1 mins Presentations & Speaking

Web ještě nehlásí vyprodáno, takže je stále možnost urvat vstup. Na letošní TechEd jsem připravil tři přednášky:

  • .NET Core 3.0, .NET Framework 4.8 a proč vše kolem je největší změna od zrodu .NETu
  • Jak měřit výkon .NET kódu správně
  • Entity Framework vs. SQL Server – co jste mohli udělat a neudělali; a co jste dělat neměli a přesto udělali

V roce 2019 nás čeká plno novinek. Od již vydaného VS 2019 až po .NET Standard 2.1. Ale co jiné věci? Jak vůbec všechna kolečka zapadají do sebe? A jsou nějaké velké změny (spoiler: jsou) na obzoru?

Ačkoli obyčejné stopky a spuštení “konzolovky” může vypadat jako dobrý nápad pro měření výkonu, není to tak. .NET aplikace maji plno koleček, které se točí. Jak tedy korektně změřit a porovnat výkon kódu? Kde jsou chytáky?

Entity Framework nabízí plno vlastností pro ulehčení a zrychlení práce. SQL Server má jeden z nejlepších optimalizátorů ve světě RDBMS. To ale neznamená, že selský rozum jde stranou. Jaké jsou tedy nejčastější prohřešky v návrhu aplikací s Entity Frameworkem a SQL Serverem a jak se jim vyhnout?

Chyťte mě kdekoli na chodbách TechEdu nebo na TechEd párty a zeptejte se mě na cokoliv co vás pálí.

Profile Picture Jiří Činčura is .NET, C# and Firebird expert. He's focused on data and business layers, language constructs, parallelism, databases and performance. He's Microsoft Most Valuable Professional and frequent speaker. You can read his articles, guides and tips and tricks at www.tabsoverspaces.com.