tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

.NET pro utility?

13 Jan 2006 1 mins .NET

Píšete si občas utility, ktreré vám pomáhají v rutinních činnostech? Třeba různé nahrazovače textů, utilitky na kppirování atp.? A píšete je v .NETu? Přiznám se, že já je z části. Pokud je to jednoduchá utilitka, kterou spustím třeba jen jednou za týden tak ano. v .NETu se mi to pěkně tvoří, libí se mi to. Ovšem kdybych si měl napsat prográmek, který spustím při startu a bude mi něco dělat, tak to ne. Ne že bych .NETu neveřil, to vůbec ne, naopak bych to velmi rád napsal právě za pomoci frameworku, ale protože 99,9% dělám na notebooku (pracuji na něm pořád a ani mi nevadí malá klávesnice) načítá se mi to všechno pomalu. Jasně, když jde o věc, co mi vloží obsah CD do DB pro pozdější vyhledávání, proč ne, tam to přežiju, ale aby se mi třeba při bootu ještě nasoukával z disku z RAMky framework, to bych asi neprežil. 😃

A v tom je asi ten problém. Protože framework nepoužívám pořád, stane se, že ho nějaká nenažraná aplikace vyžene z paměti (resp. ty zbytky). A protože se tohle děje, trvá pak dlouho zavedení a proto framework používám jen na opravdu nedenní utilitky. Je to začarovaný kruh.

Možná časem poměr aplikací .NET vs. non-.NET změním, ale nyní mě to nějak nejde.

A co vy? Používáte framework “jak to jen jde” nebo na něco sáhnete ještě po klasice (myslím co se týká pomocných prográmků)?

Profile Picture Jiří Činčura is .NET, C# and Firebird expert. He focuses on data and business layers, language constructs, parallelism, databases and performance. For almost two decades he contributes to open-source, i.e. FirebirdClient. He works as a senior software engineer for Microsoft. Frequent speaker and blogger at www.tabsoverspaces.com.