tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

<authorization> a securityTrimmingEnabled

1 May 2006 1 mins .NET

Potřeboval jsem dnes vytvořit položky menu a skrýt ty které nejsou pro daného uživatele viditelné. V jednom videu na msdn jsem toto viděl, takže jsem “našel” řešení (resp. našel to video a v něm řešení) v podobě atributu securityTrimmingEnabled, který stačí přidat do web.config do siteMap sekce k danému providerovi.

Jenže jak to tak bývá nefungovalo to (překvapivě). Začal jsem tedy zuřivě hledat články a popisy všeho možného, co jen trochu souviselo. Po asi hodine neustálého zkoušení různých variací mi to docvaklo.

Já jsem pro řízení přístupu do složek používal location sekci ve web.configu v kořenu webu. Stačilo tyto věci přeházet přímo do složek do vlastních web.config a problém byl vyřešen.

Jak jednoduché (jako vždy). 😃

Profile Picture Jiří Činčura is .NET, C# and Firebird expert. He focuses on data and business layers, language constructs, parallelism, databases and performance. For almost two decades he contributes to open-source, i.e. FirebirdClient. He works as a senior software engineer for Microsoft. Frequent speaker and blogger at www.tabsoverspaces.com.