tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

<authorization> a securityTrimmingEnabled

1 May 2006 1 mins .NET

Potřeboval jsem dnes vytvořit položky menu a skrýt ty které nejsou pro daného uživatele viditelné. V jednom videu na msdn jsem toto viděl, takže jsem “našel” řešení (resp. našel to video a v něm řešení) v podobě atributu securityTrimmingEnabled, který stačí přidat do web.config do siteMap sekce k danému providerovi.

Jenže jak to tak bývá nefungovalo to (překvapivě). Začal jsem tedy zuřivě hledat články a popisy všeho možného, co jen trochu souviselo. Po asi hodine neustálého zkoušení různých variací mi to docvaklo.

Já jsem pro řízení přístupu do složek používal location sekci ve web.configu v kořenu webu. Stačilo tyto věci přeházet přímo do složek do vlastních web.config a problém byl vyřešen.

Jak jednoduché (jako vždy). 😃

Profile Picture Jiří Činčura is .NET, C# and Firebird expert. He's focused on data and business layers, language constructs, parallelism, databases and performance. He's Microsoft Most Valuable Professional and frequent speaker. You can read his articles, guides and tips and tricks at www.tabsoverspaces.com.