tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

<authorization> a securityTrimmingEnabled

1 May 2006 .NET

Potřeboval jsem dnes vytvořit položky menu a skrýt ty které nejsou pro daného uživatele viditelné. V jednom videu na msdn jsem toto viděl, takže jsem “našel” řešení (resp. našel to video a v něm řešení) v podobě atributu securityTrimmingEnabled, který stačí přidat do web.config do siteMap sekce k danému providerovi.

Jenže jak to tak bývá nefungovalo to (překvapivě). Začal jsem tedy zuřivě hledat články a popisy všeho možného, co jen trochu souviselo. Po asi hodine neustálého zkoušení různých variací mi to docvaklo.

Já jsem pro řízení přístupu do složek používal location sekci ve web.configu v kořenu webu. Stačilo tyto věci přeházet přímo do složek do vlastních web.config a problém byl vyřešen.

Jak jednoduché (jako vždy). 😃

Profile Picture Jiří Činčura is an independent developer focusing on data and business layers, language constructs, parallelism and databases. Specifically Entity Framework, asynchronous and parallel programming, cloud and Azure. He's Microsoft Most Valuable Professional and you can read his articles, guides, tips and tricks at www.tabsoverspaces.com.