tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

WUG Days 2020

17 Oct 2020 2 mins Presentations & Speaking

Už zanedlouho tu bude další ročník WUG Days (21.-23.10.). Tentokrát jak jinak než online a stále zdarma. Pro mě trochu brutálnější, protože bylo vybráno celkem 5 mých přednášek.

  • .NET 5 – Kdo, kde jak a s kým
  • C# 9 – Co je nového
  • Entity Framework Core 5
  • C# 9 source generators
  • Vylepšete svůj codebase pomocí Roslynu

.NET 5 je obrovský krok kupředu v životě .NETu. Pojďme se spolu podívat na historii, dnešek a samozřejmě budoucnost – ne přehled novinek, ale trochu historického kontextu, internals a jak se to táhlo kolem .NETu za ta léta.

C# 9 je další major verze jazyka C#. Jsou novinky jen nějaký syntakticky cukr nebo něco většího? Ano, je to něco většího. Chcete vědět co? Přijďte!

.NET Core 5 je za dveřmi a s ním i nová verze Entity Frameworku Core. Co přinese? Co se rozbije? …

Jedna z extrémně dlouho žádaných funkcí v C#. A také dlouho odkládaná. O co tedy jde? Na co se hodí? A co to vlastně vůbec není?

Máte bordel v kódu? Ne? Nekecejte 😀. Roslyn není jen “obyčejný” kompilátor, ale dá se využít i jako vlastní “parser” kódu a např. vynutit určitý způsob psaní kódu nebo podchycení špatného použití. No a jak tedy na to? Přijďte!

Zároveň jsem pro vás připravil – kromě vlastního kvalitního obsahu 😎 a několika kousků na odlehčení – i malou hru (o které do této chvíle nikdo neměl tušení a ani nikdo nezná řešení; ne ani David Gešvindr). V rámci obsahu některých (nebo všech) přednášek je skrytý jeden nebo více “easter eggů”, “skrytých významů”, “leaků”, … Pokud nějaký zachytíte, ozvěte se v chatu nebo mailem. Výsledkem vám bude sláva a také jeden tabs over spaces buff.

Video

Video

Video

Video

Video

Profile Picture Jiří Činčura is an independent developer focusing on data and business layers, language constructs, parallelism and databases. Specifically Entity Framework, asynchronous and parallel programming, cloud and Azure. He's Microsoft Most Valuable Professional and you can read his articles, guides, tips and tricks at www.tabsoverspaces.com.