tabs ↹ over ␣ ␣ ␣ spaces

by Jiří {x2} Činčura

Gopas TechEd 2022

9 May 2022 1 mins Presentations & Speaking

Příští týden se bude konat Gopas TechEd. Po několika letech online verzí, tentokrát v hybridním provedení. Letos si z mé strany můžete poslechnout jednu in-person i online přednášku a dvě čistě online.

  • C# 10 – Co je nového
  • Azure Spot instance jako tajná zbraň VM v Azure
  • Jak jsem nacpal .NET do Firebirdu

Další verze jazyka C# společně s .NET 6 je tu chvilku s námi. Na přednášce se dozvíte, co nového přináší, které změny stojí za to a jaké novinky jsou osobně diskutabilní.

Virtuální stroje v Azure zná asi každý. Ale při troše snahy jde aplikaci pozměnit a využít Spot instancí, které mohou být zajímavou finanční alternativou. V této přednášce se podíváme co to Spot instance jsou, jak se liší od běžných VM a jak je efektivně využívat.

Firebird je databázový server podobný MS SQL, Postgres, DB2 a dalším. Od verze 3 umožňuje také psaní pluginů. Vzal jsem tuto vlastnost a nacpal do ní .NET. Takže je možné psát uložené procedury a funkce v .NETu a nechat celý tento kód spouštět v kontextu (adresní prostor, transakce, …) databázového serveru. V této předášce popíšu, jaké překážky jsem musel překonat, jak jsem to udělal a jak honím nejlepší možný výkon.

Profile Picture Jiří Činčura is .NET, C# and Firebird expert. He's focused on data and business layers, language constructs, parallelism, databases and performance. He's Microsoft Most Valuable Professional and frequent speaker. You can read his articles, guides and tips and tricks at www.tabsoverspaces.com.